WITAJ W DOBRYM TOWARZYSTWIE

dylematy współczesności

 

SPIS TREŚCI
/czerwona kropka oznacza stronę czynną/

Nazywam się Krzysztof Karoń. Witam w nowym dziale witryny zatytułowanym DYLEMATY WSPÓŁCZESNOŚCI.

Do jego otwarcia skłoniło mnie doświadczenie kilku wizyt w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej i lektura dokumentacji różnych działań publikowanej w jego witrynie internetowej. Stwierdziłem przy tym, że ta powołana do promocji sztuki instytucja kultury prowadzi w swojej siedzibie również działalność czysto propagandową, ideologicznie bliską środowisku lewicowego think-tanku o nazwie Krytyka Polityczna. Ideologię tę uważam za błędną i społecznie szkodliwą (chociaż udział tego środowiska w życiu publicznym uważam za pożądany), tym bardziej, że głównym obszarem jej działań są nauki społeczne i sztuka, a więc dziedziny szczególnie podatne na manipulacje. Nie w tym jednak problem. Rzecz w tym, że Muzeum jest instytucją państwową i ideologię, którą określam jako antykulturę, wspiera nie tylko publicznymi pieniędzmi, ale autorytetem państwa, przydając jej wiarygodności w oczach zdezorientowanej publiczności.
Jeśli państwowa instytucja kultury zdecydowała się wprowadzić do dziedziny sztuki czystą propagandę ideologiczną (a MSN nie jest jedyną taką instytucją), to ja się z tym nie zgadzam, traktuję to jako naruszenie moich praw obywatelskich i uznaję za stosowne przedstawianie w swojej witrynie komentarzy do niektórych przynajmniej działań, które uważam za szczególne istotne.

Jeśli osoby lub instytucje komentowane w tym dziale uznają za stosowne podjęcie polemiki, gwarantuję jej bezwarunkową publikację.

 

DYLEMAT 1

ADOPCJA DZIECI PRZEZ PARY HOMOSEKSUALNE

o tym, że prawo do adopcji dzieci przez homoseksualistów jest prawem do łamania praw tych dzieci

 

DYLEMAT 2

DEINDUSTRIALIZACJA CZY DEPROLETARYZACJA

o sposobie finansowania pasożytniczego elektoratu

 

 

 

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

formularz wkrótce...